Kobiety zarządzają firmami, są świetnymi menedżerkami, ale wciąż walczą ze stereotypami. Na ten temat, oraz o tym, czym jest quiet quitting – przeczytasz w najnowszym Business Life Polska.

 

Jak wskazuje raport „Kobiety w biznesie 2023” (opracowany przez Transparent Data; raport bazuje na danych z KRS i CEIDG), wśród osób posiadających firmę, 34% stanowiły kobiety.  Jeżeli zaś chodzi o osoby zasiadające w zarządach spółek – kobiety stanowiły 25%. W Polsce udział kobiet na stanowiska menedżerskich wynosi 43%, co jest lepszym wynikiem niż ogólny w Unii Europejskiej (wynoszący 35%). To jednak tylko statystyki…

 

Przywództwo kobiet

 

W artykule na temat Kobiet w świecie biznesu, przeczytasz znacznie więcej: z jakimi stereotypami kobiety muszą się mierzyć, jak na karierę wpływa macierzyństwo i dlaczego część cech typowo kobiecych idealnie wpasowuje się we współczesny świat, gdzie coraz częściej zarządzanie polega na byciu empatycznym liderem. 

 

W tekśćie znajdziesz również wypowiedzi Eweliny Furtak – mentorki, trenerki biznesu i dyrektorki marketingu w firmie Cloudware Polska oraz Dagmary Tarki – psycholożki oraz ekspertki w dziedzinie public relations i influencer marketingu. Dagmarę możesz znać z wywiadu na blogu, podrzucam link: Wywiad z Dagmarą Tarką o przywództwie kobiet

 

Quiet quitting

 

Z kolei w artykule na temat quiet qutting przeanalizowałem to zjawisko i omówiłem je z punktu widzenia właściciela biznesu, pracodawcy – jakie są niebezpieczeństwa, jak sobie z tym radzić. Temat jest ważny, ponieważ jak pokazują badania, tylko 14% Europejczyków jest zaangażowanych w swoją pracę.

 

Być może ktoś chciałby polemizować z moją opinią, w końcu może się wydawać jednostronna (jak to opinia). Zachęcam do komentowania.

 

Linki do artykułów

 

 

Miłej lektury!

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 

Może zainteresują Cię poniższe posty?