Coraz częściej firmy (nawet duże) skupiają się na mediach społecznościowych, zapominając o stronie www. Czy to dobrze? Nie do końca…

 

Faktycznie, tak podchodzą do tego małe firmy. Otwierają fanpage na FB i nie inwestują w strony internetowe. Może portale społecznościowe tak rosną w siłę, że już na zawsze zamkną dyskusję na temat sensu posiadania swojej stron internetowej? Ale czy na pewno?

 

Powiedzmy sobie wprost – kto w dzisiejszych czasach prowadzi poważny biznes a nie posiada strony internetowej nie jest wiarygodnym przedsiębiorcą i faktycznie o ile prowadzenie profilu tylko na FB jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm to dla średnich i dużych przedsiębiorców strona internetowa to obowiązek, informacja o firmie, jest to po prostu wizytówka a social media powinny tę stronę uzupełniać (tak jak to robi CMSolutions). I tego się trzymajmy.

Strona-internetowa-marketing

 

Co prawda media społecznościowe stają się coraz ważniejszym elementem w życiu przedsiębiorcy, ale ich prowadzenie wymaga coraz więcej umiejętności. Social media to narzędzie służące do poszerzania i utrzymywania kontaktów z klientem; dużym plusem portali społecznościowych jest to, że są w zupełności darmowe. Nie ma wątpliwości, że social media odgrywają i będą odgrywać coraz większa rolę w marketingu i już dzisiaj nazwałbym je bardziej jako narzędzie reklamowe a nie społecznościowe.

 

O ile wiemy, co możemy robić za pomocą portali społecznościowych, tak w przypadku stron internetowych powinniśmy wziąć pod uwagę pewne standardy, o których zapominamy. Zadajmy więc sobie proste pytanie…

 

Jaka powinna być strona www?

 

1. Prosta –  po prostu, ma być przejrzysta i intuicyjna dla użytkownika.
2. Dynamiczna i szybka – płynnie działająca strona to nie tylko komfort dla użytkownika, ale bardzo ważny parametr w przypadku pozycjonowania algorytmów Google.
3. Nowoczesna – czyli z profesjonalną grafiką i odpowiednią czcionką; przejścia sekcji i wizualizacje.
4. Responsywna – w 100% mobilna (stronę otworzysz w każdej rozdzielczości).
5. Bezpieczna – nic dodać, nic ująć.

 

Jeżeli macie jakieś wątpliwości jak to powinno wyglądać, spójrzcie na stronę internetową firmy CMSolutions – cała piątka w pigułce 😉

***

 

Podsumowując, nie wybierałbym z dwojga ani samodzielnej strony internetowej, ani samego fanpage. Najlepsze rezultaty dadzą nam połączenie strony z social media. Powinniśmy robić wszystko, aby jak najbardziej reklamować się w internecie. Róbmy to co możemy, jeżeli tylko zwiększy to nasze szanse na zdobycie klienta. Zatem łączmy usługi, będzie to najbardziej efektywne rozwiązanie.

 

Autor: CMSolutions. 

Artykuł sponsorowany.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 

Może zainteresują Cię poniższe posty?