MBA to Święty Graal wielu menedżerów i jeden z ważniejszych dyplomów, jeżeli chodzi o naukę zarządzania. Dowiedz się, czym różnią się poszczególne programy oraz jakie są oferty na polskim rynku.

 

MBA (Master of Business Administration) to tytuł (chociaż w Polsce nieoficjalny), który nierozerwalnie łączy się z prestiżem i jest potwierdzeniem wyższej edukacji menedżerskiej. Oczywiście jego wartość się dewaluuje (podobnie jak dyplom magistra), ale wciąż może otworzyć wiele drzwi i pomóc w rozwoju kariery. Programy są prowadzone w sposób praktyczny i wyglądają zupełnie inaczej niż klasyczne studia z zarządzania.

 

Różne programy MBA, różne uczelnie

 

Programy MBA znacznie się jednak różnią; możemy wyszczególnić chociażby EMBA (Executive MBA), który jest skierowany dla doświadczonych menedżerów czy Global MBA, które z założenia ma pomóc w prowadzeniu biznesu na rynkach międzynarodowych.

 

Tak jak kiedyś ciężko było znaleźć dobry MBA na rynku polskim, tak dzisiaj jest ich naprawdę wiele. Mamy też mnogość uczelni, które oferują zróżnicowanie programy. Jak wybrać najlepszy?

 

O programach, polskich uczelniach i akredytacjach

 

Temat MBA oraz analizę ofert polskich uczelni omówiłem na łamach czasopisma Business Life Polska. Wyjaśniam tam czym się różnią poszczególne programy, czym są ich akredytacje (i które są najbardziej prestiżowe) oraz w końcu przeanalizowałem TOP 11 według rankingu Perspektywy 2021.

 

Zachęcam do lektury, całość pod linkiem: https://issuu.com/travelpoland/docs/business_life_polska_2_2022

 

PS. Link jest do całego wydania Business Life Polska Kwiecień/Maj 2022, warto przeczytać całość.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 

Może zainteresują Cię poniższe posty?