Mimo swojej magii, święta to również okres wielu pytań. Jedno z najczęstszych dotyczy tego, co podarować bliskim, jaki prezent kupić. Dzisiaj o tym jaki prezent można kupić znajomemu biznesmenowi czy też menedżerowi.

 

Mamy to! Upragnione święta, odpoczynek, czas prezentów. Tylko co tam włożyć pod choinkę… Zapewne każdego ucieszy co innego. Jednak jeżeli nasz partner, krewny czy znajomy spełnia się w świecie biznesu – jest kilka propozycji. I niekoniecznie musi to być luksusowy zegarek czy własna wyspa.

 

1. Pióro lub długopis z dedykacją

 

Najczęściej do pisania używa się dzisiaj klawiatury komputera. Nawet część podpisów wykonuje się elektronicznie przez Profil Zaufany lub podpis kwalifikowany. Ale umowy wypada podpisać własnoręcznie. Chociaż nic nie mam do tanich długopisów, trzeba przyznać, że ekskluzywne egzemplarze mają swoją klasę. I na ważnym spotkaniu biznesowym warto z walizki wyjąć nasze własne pióro lub długopis.

 

Jeżeli komuś ofiarujemy taki prezent – możemy nadrukować lub wygrawerować dedykację, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

 

2. Podręczny wizytownik

 

W kulturze Japońskiej wizytówkę się podaje i odbiera oburącz. Należy również wyrazić uznanie dla wręczanego kartonika. W Polsce nie ma takiej reguły, ale wciąż użycie wizytownika wygląda trochę inaczej niż schowanie wizytówki do kieszeni jeansów.

 

Wizytowniki są przeróżne – skórzane, metalowe, proste lub z ozdobnikami. Również możemy nanieść swoją dedykację.

 

3. Ładny kalendarz lub planner

 

Nie wszystko jest w internecie. Wiele osób woli swoje plany spisywać w eleganckim kalendarzu lub plannerze. To ma swoje zalety, ponieważ opisywanie ważnych spraw czy spotkań on-line niesie za sobą wiele ryzyk, w tym zhakowanie lub wyciek danych.

 

4. Skórzana torba na laptopa / walizka

 

Chociaż zwykle torby na laptopa są funkcjonalne – nie są one najpiękniejsze na świecie. Zupełnie inaczej wygląda skórzany odpowiednik. Podobnie rzecz się ma z walizką. Jest jednak minus – skórzana torba nie ma szczególnie mocnych zabezpieczeń.

 

5. Poszetka

 

Krawat jest w miarę oczywistym prezentem. Jest z nim pewien problem – większość mężczyzn nie lubi nosi krawatów, a współcześnie nawet duże korporacje nie wymagają go w dress codzie. Inaczej jest z poszetką, która może stanowić jego zastępstwo.

 

***

 

Coś byś dodał? Napisz w komentarzu 😉

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 

Może zainteresują Cię poniższe posty?